travelsahelaftab2019 travelsahelaftab2019 .

travelsahelaftab2019

یونان

یونان

یونان یکی از شناخته شده ترین کشورهای اروپایی است که به دلیل تاریخ بسیار طولانی و تاثیری که بر فلسفه و فرهنگ کشورهای غربی داشته از اهمیت زیادی نیز در بین این کشورها برخوردار است. همه ما شاید یونان را به فلاسطه مهم این کشور مانند ارسطو و افلاطون و سقراط بشناسیم اما یونان صرف نظر از علم و تاثیرات علومی که بر جهان داشته از معیارهای تاریخی و موقعیت جغرافیایی بسیار پر اهمیتی نیز در طول تاریخ برخوردار بوده است.

کشور یونان در جنوبی ترین منطقه شبه جزیره بالکان واقع شده است و جزایر و سواحل گسترده و متنوعی در دریای اژه، دریای مدیترانه و یونان دارد. این کشور که در شمال خود آلبانی ، مقدونیه شمالی و بلغارستان می بیند با ترکیه نیز مرز مشترک دارد و به عنوان یک ورودی اصلی از منطقه خشکی به آسیا و اروپا است. یونان با بازی های المپیک 2004 بیش از پیش در بین توریست ها مطرح شد و امروزه به عنوان یکی از شناخته شده ترین مقاصد گردشگری جهان که در بین 20 کشور مطرح جهان در این حوزه واقع شده است.

تنها در سال 2018 بیش از 33 میلیون نفر از این کشور بازدید کردند و این در حالی است که کل جمعیت یونان نزدیک به 11 میلیون نفر است. یونان امروزه به دلیل داشتن سواحل بسیار زیبا، هوای عالی، زندگی شبانه، اماکن تاریهی و زیبایی های طبیعی و همچنین سیاست گذاری و قوانین عالی به یکی از کشورهای مورد توجه سرمایه گذاران برای خرید ملک در یونان نیز تبدیل شده است.

جزایر کرت، دودکان، سیکلاد،  پلوپونز و هالمیدیکی و بسیاری از جزایر دیگر این کشور شهرت جهانی دارند. یونان بیش از 16000 کیلومتر خط ساحلی دارد و این یعنی تاثیر توریسم ساحلی بر صنعت گردشگری این کشور که قابل توصیف نیست. هر چند اغلب مدرم برای بازدید از سواحل یونان به این کشور سفر می کنند اما در زمان حضور در یونان بیش از آن چیزی که تصور می کنند به دست خواهند آورد. کشوری پر از جاذبه های تاریخی، هنری، معماری ،  منطقه ای و جغرافیایی که تاثیر بسیاری زیادی نیز به دلیل مجاوریت در دریای مدیترانه و به عنوان تلاقی اروپا با دو منطقه آسیا و افریقا در اقتصاد اروپا دارد. به همین دلیل صنعت دریایی در یونان بسیار شکوفا است و عمده فعالیت های شهرهای بزرگ این کشور مانند آتن را صنعت خدمات تشکیل داده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۱۵ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

یونان کجاست؟

یونان کجاست؟

یونان یکی از کشورهای شبه جزیره بالکان است. هر چند مردم این کشور علاقه ای به اینکه آنها را عضو بالکان بدانید ندارند اما با این حال کشور یونان در این منطقه واقع شده است. از نظر جغرافیایی یونان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. این کشور از سمت شمال خود با کشورهای آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان همسایه است. در قسمت شرقی این کشور نیز کشور ترکیه واقع شده است و از دو سمت جنوبی و شرقی نیز این کشور در مجاورت با دریای زیبای مدیترانه قرار گرفته است و نهایتا در سمت غربی این کشور نیز دریای یونان قرار دارد.

یونان در فارسی به این نام خوانده می شود و در زبان لاتین با نام گریس ( Greece) شناخته می شود. این کشور یکی از تاریخی ترین و کهن ترین کشورهای جهان است که تاثیر بسیار زیادی در کشورهای غربی داشته است و از این رو یونان را میراث دار اروپا می دانند.

یونان از نظر استراتژیکی از اهمیت زیادی برخوردار است. این کشور محل تلاقی سه قاره آسیا، افریقا و اروپا است و از این جهت بسیار در تجارت جهانی بخصوص مورد اهمیت است. همچنین یونان را می توان کشور هزار جزیره دانست هر چند بالغ بر 6000 جزیره در این کشور وجود دارد. بالغ بر 230 جزیره آن قابل سکونت است و سواحل یونان از نظر زیبایی در دنیا منحصر به فرد هستند. یونان را با نام یونان باستان در قدیم می شناختند اما در طول تاریخ دستخوش تغییرات زیادی شد و تحت حاکمیت عثمانی، امپراطوری بیزانس و نهایتا حکومت مستقل یونان در امد

مهم ترین شهر یونان که پایتخت ان نیز تلقی می شود شهر آتن است. همچنین شهرهای سالونیک، پاتراس و هراکلیون را می توان از زیباترین شهرهای این کشور دانست. یونان از پیشرفته ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که نقش تعیین کننده ای در اقتصاد اروپا دارد. این کشور ضمن عضویت در اتحادیه اروپا در ناتو، اتحادیه پولی اروپا، تجارت جهانی،سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و آژانس فضایی اروپا و بسیاری دیگر از نهادهای اروپایی و بین المللی دیگر نیز هست.

در حال حاضر یونان 13 منطقه کلی دارد که آتیک، یونان مرکزی، مقدونیه مرکزی، کرت، مقدونیه شرقی و تراکیه، مقدونیه غربی، یونان غربی، اژه جنوبی، تسالی، پلوپونز، اژه شمالی، اپیروس و جزایر ایونی این 13 منطقه را تشکیل می دهند.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۳:۲۷ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

یونان قدیم

 

 

 

یونان قدیم

اصطلاح یونان قدیک یا یونان باستان به یونان سال های 480 تا 700 قبل از میلاد مسیح اشاره دارد نه عصر کلاسیک آن. این دوران همچنین به دوران هنر، معماری و فلسفه یونان شهرت و اشاره دارد. در یونان قدیم پیشرفت های زیادی در هنر ، شعر و تکنولوژی هم دیده می شود اما به عنوان سالی باید یونان قدیم را تعریف کرد که این کشور قطب شهرسازی و تمدن بشری بود. قطبی که در صدها نسل بعد ویژگی های سیاسی، هنری و اجتماعی و حتی شهرنشینی خود را بازتاب داد.

در دوران به اصطلاح تاریک یونان، یا دوره یونان قدیم، مردم در سراسر کشور در دهکده های کوچک کشاورزی بصورت پراکنده زندگی می کردند. اما کم کم این دهکده ها بزرگ تر شد و اجتماعات شکل گرفت. آنها برای اولین بار یک قانون اساسی تدوین کردند، ارتش درست کردند و مالیات گرفتن را رواج دادند. با وجود این قوانین اما باز هم ساختارهای متفاوتی در اغلب شهرهای یونان دیده می شد. تا با ظهور یونان باستان در قرن هفتم شهرها ویژگی های مشترک زیادی پیدا کردند. اصول اقتصادی و تجاری ایجاد شد و اغلب قوانین اصلاح شد.  در همین زمان درگیری بین اشراف و فقرا به دلیل اصلاحات در مالکیت املاک به وجود امد. برخی خود ار خدا معرفی می کردند و زمین ها را تصاحب کردند و این زمینه را برای مهاجرت زیادی از مردم فراهم کرد. زیرا زمین به عنوان بزرگترین دارایی افراد بود.

بین سال های 600 تا 450 قبل از میلاد مستعمرات یونانی آغاز شد و از مدیترانه تا آسیای صغیر و از انجا از شمال افریقا تا سواحل دریای سیاه را در بر گرفت. تا اواخر قرن هفتم یونان باستان بیش از 1500 قطب استعماری داشت. هر یک از این قطب ها یک کشور مستقل یا شهر مستقل بودند و از این جهت با دیگر مستعمراتی که می شناسیم فرق دارند زیرا آنها کاملا خودمختار بودند.

با گذر زمان و افزایش جمعیت این جوامع شروع به تولید کالاهای خودشان کردند. این کالاها جوامع ثروتمند جدید به وجود آورد، جمعیتی که عضو جامعه اشرافیت نبودند و در صدد کسب قدرت بر آمده بودند. این رهبران اغلب ستمگر و برخی روشنفکر بودند. اما هیچ یک دوامی نداشتند. تا اینکه دوره کلاسیک یونان شکل گرفت و اصلاحات سیاسی به دنبال داشت. در همین دوران سیستم دموکراسی یونان باستان که حکومت توسط مردم بود شکل گرفت. بعد از این دوران نیز یونان باستان وارد دوره رنسانس شد که تاثیرات ان هنوز هم بر فرهنگ و هنر یونان و جهان دیده می شود.

 


 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۶:۵۴ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

یونان باستان

 

 

 

یونان باستان

یونان یکی از اولین کشورهای جهان بوده و یونان باستان و تاثیرات آن بر جهان امروز بخصوص در حوزه های علم، هنر، معماری و موسیقی غیر قابل انکار است. اولین ساکنین یونان را اقوامی به نام مسینیان تشکیل دادند که به حدود 1600 سال قبل باز می گردد. قدیمی ترین یافته از مسینیان نوعی الفبای خطی و قبور زنبوری انها است. به نظر می رسد این اقوام در بین سال های 1300 تا 1100 قبل از میلاد توسط قومی به نام دوریان نابود شده اند.

این نابودی یونان باستان را به دوره چند صد ساله تاریکی فرو می برد تا جایی که هیچ نشانی از این دوره وجود ندارد. تنها یک قبر که مردی با یک زن درآن به همراه 4 اسب دفن شده اند باقی مانده های این دوره است.

اما در سال 900 قبل از میلاد، سفال طرح داری دوره تاریکی را تمام می کند. در سال 800 ق م الفبای فنیقی آنها یافت شده و نهایتا در بین سال های 750 تا 60 قبل از میلاد نوشتار یونانی رواج یافته است. یونان باستان اولین المپیک را در سال 776 ق م برگزار می کند و آثار ایلیاد و اودیسه نیز در 700 ق م دیده می شوند. تا سال580 جمعیت یونان به سرعت زیاد می شود و از همین سال ها تا 480 را یونان کهن نامیده اند.

یونان باستان در قرن ششم با هخامنشیان وارد جنگ شد و داریوس بعد از آرام کردن ترکیه، به جنگ یونان رفت و شکست خورد ولی بعد از ده سال خشایارشا آنها را شکست داد و آتن را فتح کرد. اما با بازگشت خشایارشا دوباره انها بعد از چند سال یونان را آزاد کردند.

سال 480 ق م دوره کلاسیک یونان آغاز می شود که در واقع هم زمان با شکست هخامنشیان و پیوستن 150 ایالت دیگر یونان به آتن است. یونانی ها را شاید بتوان اولین اقوامی دانست که موضوع دموکراسی را در 450 ق م راه اندازی کردند و برای موضوعات کشور رای گیری می کردند. پس از این دوران دوره طلایی یونان باستان بود و نهایتا انواع نمایشنامه ها و فرهنگ های یونانی در دوره صلح با ایرانی ها تراوش کرد. با صلح فلیپ سوم با آتن، هر چند خودش موفق به جنگ با ایران نشد و کشته شد اما پسرش اسکندر تاریخ غم انگیزی برای ایران رقم زد. بعد از اتفاقات زیادی که بعد از مرگ اسکندر افتاد، رومی ها در جنگی به کلی یونان را در هم کوبیدند و تاریخ دیگری برای یونان رقم زدند که یونان با نام امپراطوری بیزانس و نهایتا بعد از جدایی از آن موفق به استقلال شد و دوره یونان باستان با یونان جدید عوض شد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۰:۴۹ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

نقشه یونان

نقشه یونان

 

امروزه استفاده از تکنولوژی های مختلف باعث شده است که دستیابی به نقشه آنلاین کشورها کار دشواری نباشد. برای آن دسته از افرادی که علاقمند به سفر به یونان و یا اقامت در یونان هستند شاید شناخت نقشه یونان مهم باشد. هر چه هست در نقشه های آنلاین نمایی تمام رخ از نقشه یونان به سختی دیده می شود و اگر هم دیده شود شناسایی ابعاد آن کار دشوارتری است از یک نقشه چاپ شده و دارای ابعاد مشخص.

در اینجا ما تصویری از نقشه یونان را برای شما تهیه کرده ایم. در نظر داشته باشید که نقشه های مختلفی از کشور یونان ممکن است در شبکه های اینترنتی متفاوت پیدا کنید که مرتبط به دوره های زمانی مختلف این کشور ممکن است باشد و این نقشه از یونان ، آخرین نقشه جغرافیایی یونان است که حاکمیت یونان را بر مناطق مختلف و جزایر بی شمار یونان نشان می دهد.

یونان جزایر بسیار زیادی دارد که بیش از 6 هزار جزیره را شامل می شود. این جزایر عمدتا قابل سکونت نیستند اما در این بین برخی از جزایر که حدود 230 جزیره می شوند قابلیت سکونت دارند. هم چنین در نظر داشته باشید که یونان شامل 13 منطقه می شود که می توانید آنها را در نقشه با نام های یونان مرکزی، یونان غربی، کرت، مقدونیه مرکزی، مقدونیه شرقی، مقدونیه غربی، اپیروس، آتیک، تراکیه، اژه جنوب، اژه شمالی، تسالی، پلوپونز و جزایر ایونی مشاهده کنید.

همانطور که در نقشه یونان قابل مشاهده است این کشور با کشورهای آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان در قسمت شمال، با  ترکیه در شرق،  با دریای مدیترانه در جنوب و شرق و با دریای یونان در غرب مجاورت دارد.

بزرگترین جزیره یونان کرت است که از نظر گردشگری و زیبایی شهرت فراوان دارد. آتن نیز مشهورترین شهر و مرکز یونان است. همانطور که در نقشه یونان به خوبی مشهود است تعداد جزایر این کشور فوق العاده زیاد هستند و در اغلب این جزایر نیز  شرایط گردشگری و بازدید با قایق فراهم شده است.

یونان یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان است که بزرگترین صنعت این کشور را توریسم به خود اختصاص داده است. برای بازدید از این کشور دوست داشتنی و رویایی با ساحل آفتاب همراه شوید.

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۱۶ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

نام قدیم اسپانیا

 


نام قدیم اسپانیا

اسپانیا یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپا است که دوران و تاریخ بسیار پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. کشور اسپانیا صاحب بزرگترین بخش از جزیره ایبری است که  در طول تاریخ نام این کشور مرتبا دچار تغییر شده است. به همین دلیل برای اشاره به نام قدیم اسپانیا باید کمی در خصوص تاریخ این کشور اطلاعات کسب کنیم. در طول تاریخ این کشور نام اسپانیا چند بار برای این کشور انتخاب شده است.

اولین نام قدیمی اسپانیا مربوط به زمان اشغال روم است. این کشور در این زمان به نام هیسپانیا خوانده شد. سپس اسپانیا توسط مورها فتح شد و نام الندالوز روی اسپانیا گذاشته شد. هر چند در این زمان به بخش های کوچک تری اسپانیا تقسیم شد و نهایتا در این زمان عمدتا اسپانیا به نام اندلس شناخته می شد. نهایتا با اخراج مورها در سال 1492 دوباره نام قدیم اسپانیا روی آن گذاشته شد و دوباره اسپانیا نامیده شد.

در قرون وسطی اقوامی که در اسپانیا و یا شبه جزیره ایبری زندگی می کردند با هم متحد شدند و نام هابسبورگ اسپانیا بر روی کشور گذاشته شد و تحت یک قانون اساسی کشور اداره شد.  بعد از باز پس گیری اسپانیا  حکومت هابسبورگ با دو قبیله بزرگ یعنی کاستیلا، آراگون و تعدادی از پادشاهی های کوچگتر متحد شد و تحت یک  حکومت واحد در آمدند. در همین ایان با رونق و قدرت اسپانیا ، این کشور شروع به کشف آمریکا کرد و عصر طلایی اسپانیا شروع شد. هابسبورگ تا 1650 قدرتمند ترین کشور دنیا بود.

با فروپاشی قدرت اسپانیا با مرگ آخرین هابسبورگ،  حکومت اسپانیا به بوربون ها رسید . بوربون موفق شد تا با تلاش های زیاد اسپانیا را کمی تجدید کند و دوباره با انقلاب فرانسه و جنگ شبه جزیره نام قدیم اسپانیا دوباره روی کشور پادشاهی اسپانیا گذاشته شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۲:۳۷ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

مهم ترین شهرهای اسپانیا

 

 


مهم ترین شهرهای اسپانیا

اگر قصد اقامت در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارید احتمالا یک سوال اساسی که در ذهن شما قرار دارد این است که مهم ترین شهرهای اسپانیا کدام شهرها هستند.  در واقع شهرهای اسپانیا را باید در طبقات مختلف دسته بندی کرد. این دسته بندی از نظر گردشگری و سرمایه گذاری و زندگی منظور می شود و می توان در بین لیست طولانی و تقریبا 50 شهر بزرگ اسپانیا، هر کدام را با ویژگی های منحصر به فرد طبقه بندی کرد. اما در بین شهرهای اسپانیا می توان به شهرهای زیر به عنوان بهترین مکان ها برای گردشگری، سرمایه گذاری در اسپانیا، اقامت در اسپانیا و زندگی در اسپانیا اشاره کرد:

مادرید
پایتخت اسپانیا و شهری با زیرساخت های مدرن و پیشرفتهو خیابان ها و محلات تاریخی که مرکز تجاری و اقتصادی اسپانیا است و در آن انواع موضوعات سرمایه گذاری را خواهید یافت. در بین شهرهای اسپانیا مادرید شلوغ ترین و زنده ترین شهر است. مادرید در ضمن بعد از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اروپا است.

بارسلون
پایتخت کاتالونیا وشهری با جاذبه های گردشگری و یکی از بهترین مناطق اروپا برای زندگی و اقامت اروپا. بارسلون در راس شهرهای اسپانیا از نظر گردشگری قرار دارد.

گرانادا
گرانادا شهری جذاب و تحت تاثیر زندگی مسلمانان است. مسجد الحمرا برج ها وباغ های دیدنی و انواع جاذبه های گردشگری این شهر را فوق العاده کرده است. گرانادا یکی از بهترین شهرهای اسپانیا  برای اسکی و ورزش ها زمستانی در کوه های سیرا نوادا است.

والنسیا
سومین شهر بزرگ در بین شهرهای اسپانیا و شهری با سواحل بسیار دیدنی مدیترانه ای. ورزش های دریایی و سواحل زیبای آن را از دست ندهید. والنسیا شهری بسیار خوب برای تحصیل در اسپانیا است.

به غیر از شهرهای فوق می توان از بین شهرهای اسپانیا نام شهرهایی  مانند مالاگا، سالامانکا و یا سبیا را نیز برای زندگی اضافه کرد. اما اگر به دنبال سواحل زیبای جزایر قنای هستید می توانید برای زندگی در اسپانیا روی شهر لاس پالماس حساب ویژه ای باز کنید. در کل همه شهرهای اسپانیا دیدنی و فوق العاده هستند و شهرهای کوچک تر ارزان تر از شهرهای بزرگ اسپانیا برای زندگی هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۹:۲۴ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

شهرهای اسپانیا

 


شهرهای اسپانیا

شاید بسیاری از بسیاری از افراد وقتی در خصوص شهرهای اسپانیا سوال شود تنها برخی از شهرهای بزرگ اسپانیا را بشناسند و این در حالی است که به غیر از شهرهای بزرگ اسپانیا شهرهای بسیار پر طرفدار دیگر نیز در این کشور وجود دارند. اسپانیا کشوری است که بخش ها و ایالت های خود مختار زیادی دارد. هر یک از این ایالت ها نیز خود به قسمت های مختلفی ممکن است تقسیم شده باشند و از این رو شهرهای اسپانیا شامل تعداد زیادی از شهرهای بزرگ و کوچک می شوند که بخصوص برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و یا اقامت در اسپانیا هستند، شناسایی این شهرها خالی از لطف نیست.

به صورت میانگین شهرهای اسپانیا حدود 5300 نفر ساکن دارند. پرجمعیت ترین و مرکز کشور اسپانیا ، شهر مادرید است که در این شهر حدود 3 میلیون و صد هزار نفر زندگی می کنند. بیش از 22 شهر در اسپانیا بالای 200 هزار نفر جمعیت دارند اما به غیر از مادرید می توان شهرهای بارسلونا ، والنسیا و سبیا را نیز از شهرهای پر جمعیت کشور اسپانیا قلمداد کرد. در بارسلون حدود 1 میلیون و 600 هزار نفر زندگی می کنند و در شهر والنسیا بیش از 800 هزار نفر ساکن هستند و در سبیا نیز بالغ بر 700 هزار نفر جمعیت وجود دارد.

از دیگر شهرهای اسپانیا که جمعیت زیادی دارند می توان به ساراگوسا با نزدیک به 670 هزار نفر و مالاگا با 570 هزار نفر جمعیت اشاره کرد. همچنین شهرهای مورسیا، پالما د مایورکا، لاس پالماس، بیلبائو، آلیسانته،  کوردوبا و والادولید نیز بالای 300 هزار نفر جمعیت دارند. همچنین شهرهایی مانند ویگو، خیخن، اسپیتالت، لاکرونیا، بیتوریا، گرانادا، الچه، ابیدو، سانتا کروس، بادالونا،  کارتاگنا،  تراسا، جرز د لا فرونترا، سابادل، موستولس، الکالا د هنارس، پامپلونا، فونلا برادا نیز از شهرهای پر طرفدار اسپانیا هستند که جمعیتی در حدود 200 هزار نفر تا کمتر از 300 هزار نفر دارند.

همچنین از دیگر شهرهای اسپانیا که جمعیت بالای 100 هزار نفر دارند می توان به شهرهای آلمریا، لگانس، سان سباستین، سانتاندر، کاستلین، بورگوس، الباکته، الکورکن، ختافه، سالامانکا، لگرنیو، سن کریستوبال د لا لاگونا، هوئلبا، باداخوس، تاراگونا، لریدا ، ماربلا،  لئون و کادیس اشاره کرد. در واقع این شهرهای اصلی ترین شهرهای کشور اسپانیا را تشکیل می دهند.

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۷:۱۰ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

شغل مردم اسپانیا

 


شغل مردم اسپانیا

شاید یکی از اهداف بسیاری از افرادی که به دنبال اقامت در کشور اسپانیا هستند اقامت کاری در این کشور باشد. با وجود اینکه نرخ بیکاری در کشور اسپانیا بعد از بحران های مالی اروپا همچنان بالا است اما با این وجود برخی از تخصص ها و فعالیت های تجاری در اسپانیا همچنان نیازمند افراد دارای تخصص خاص می باشند. تغییرات محیطی، تاثیرات دهه های گذشته و انقلابی اسپانیا و تاثیراتی که از رژیم فرانکو بر روی اسپانیا باقی مانده و مهم تر از همه وجود بحران های مالی و تغییرات زیر ساختی اقتصادی و تجاری باعث تغییر رویکرد در مردم و شغل مردم اسپانیا نیز شده است.

در حال حاضر شغل مردم اسپانیا را می توان عمدتا در حوزه های کشاورزی جستجو کرد. تولید محصولات کشاورزی مانند یونجه، جو، شکر، گندم، ذرت، گوجه فرنگی و زیتون و بسیاری دیگر از محصولات کشاورزی امروزه سهم زیادی از شغل مردم اسپانیا را به خود اختصاص داده است. بعد از کشاورزی دامداری و پرورش گوسفند و گاو، خوک، بز و غیره و تولید محصولات دامی نیز از دیگر حرفه هایی است که بسیاری از اشتغال مردم اسپانیا را به خود اختصاص داده است.

در حوزه صنعتی نیز بسیاری از مردم اسپانیا در اتومبیل سازی، انرژی ، صنایع نفت و پتروشیمی، مواد هسته ای، صنایع غذایی، دارویی و نوشابه های الکلی و یا مبل سازی مشغول به کار هستند. اما شغل مردم اسپانیا در سال های اخیر تغییر محسوسی به سمکت مشاغل خدماتی داشته است و شرکت های خدماتی زیادی در سال های اخیر در اسپانیا حتی توسط افراد خارجی به ثبت رسیده است که عمدتا در حوزه های گردشگری،  خدمات تجاری ، حمل و نقل، خدمات ارتباطی،  خدمات شخصی،  و حتی املاک بوده است.

سوخت های هسته های، انرژی های تجدید پذیر،  سوخت فسیلی و هیدرو و یا مشاغل مرتبط به تصفیه و پالایش مواد نفتی در این سال ها شغل بسیاری از مردم اسپانیا را به خود اختصاص داده است. با این وجود و با در نظر گرفتن تغییر رویکرد در  شغل مردم اسپانیا عمدتا به نظر می رسد افرادی که در این حوزه ها و یا حوزه های نوآوری تبحر و تخصص داشته باشند می توانند فرصت های شغلی اسپانیا را بیشتر به سمت خود جلب کنند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۸:۵۲ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

سرمایه گذاری در اسپانیا

 

 

 

سرمایه گذاری در اسپانیا

قطعا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت اسپانیا و یا زندگی بدون قید و شرط در اسپانیا سرمایه گذاری در اسپانیا است. با سرمایه گذاری در کشور اسپانیا به عنوان یکی از قدرتمند ترین کشورهای اقتصادی در دنیا و یکی از بهترین کشورهای اروپایی می توانید برای خود و خانواده خود نه تنها اقامت دائم اسپانیا را به دست بیاورید بلکه از یکی از بهترین شرایط زندگی برخوردار شوید.

در سال های اخیر و به دنبال سیاست گذاری هایی که کشور اسپانیا برای جذب سرمایه گذار در اسپانیا انجام داده است به افرادی که در این کشور سرمایه گذاری کنند مشوق های زیادی پیشنهاد شده است. به  عنوان مثال با سرمایه گذاری در اسپانیا به میزان حداقل 500 هزار یورو، فرد می تواند اقامت دائم اسپانیا را برای خود و خانواده اش دریافت کند، از خدمات درمانی و اجتماعی رایگان برخوردار شود و یا تحصیل رایگان در اسپانیا و در بهترین دانشگاه های اسپانیا را تجربه کند.

همین امر و به دنبال آن قرار گرفتن اسپانیا در یکی از بهترین مناطق دنیا از نظر استراتژیکی و حمایت های مالی و حقوقی دولت اسپانیا از سرمایه گذاران و زمینه های مختلف سرمایه گذاری در اسپانیا باعث شده تا افراد زیادی به سمت سرمایه گذاری در اسپانیا تمایل پیدا کنند. ضمن اینکه افرادی که در اسپانیا سرمایه گذاری می کنند می توانند صاحب سود و سرمایه خود در هر زمان باشند.

از راه های مختلفی که می توان اقدام به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا کرد می توان به خرید ملک در اسپانیا اشاره کرد.  این ملک می تواند ملک تجاری و یا مسکونی باشد و یا حتی فرد می تواند به جای سرمایه گذاری و خرید مستقیم ملک در اسپانیا، در شرکت های فعال در حوزه مسکن در این کشور سرمایه گذاری کند.

همچنین این امکان برای سرمایه گذاری در اسپانیا فراهم شده است که افراد با خرید سهام شرکت های بزرگ در این کشور سرمایه گذاری کنند. ثبت و راه اندازی کسب و کار و یا کارآفرینی در اسپانیا نیز از روش های دیگر سرمایه گذاری در اسپانیا است و یا فرد می تواند با ثبت شرکت و باز کردن حساب در بانک های کشور اسپانیا اقدام به سرمایه گذاری در اسپانیا بکند. آنچه که مسلم است راه های سرمایه گذاری و اخد اقامت اسپانیا بسیار زیاد است و باید بهترین را متناسب با شرایط خودتان انتخاب کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۱:۱۷ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

زندگی در اسپانیا

 


زندگی در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای تاثیر گذار در اتحادیه اروپا و منطقه یورو است. یا نکشور در شمال کشور فرانسه و جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است  و با دریای مدیترانه و پرتغال نیز مجاورت دارد. زندگی در اسپانیا عمدتا زندگی شهری است زیرا بالغ بر 80 درصد از مردم این کشور در شهرها زندگی می کنند . مردمی که به عنوان سرمایه داران اروپا شناخته می شوند و از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند که این به دلیل شرایط اقتصادی خوب کشور اسپانیا است.

زندگی در اسپانیا به معنای واقعی کلمه زندگی است، تنها تصور کنید که مردم در این کشور 16 ساعت خودرا وقف خود می کنند و تنها 8 ساعت در بهترین حالت کار می کنند. اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا بعد از فرانسه است و یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است. این کشور بیش از 5755 کیلومتر خط ساحلی دارد که یکی از یکی دیگر زیباتر است. تنها 6 میلیون از جمعیت 46 میلیونی اسپانیا در مادرید زندگی می کنند که پایتخت دوست داشتنی کشور اسپانیا است.

زندگی در اسپانیا برای بخصوص ایرانی ها بسیار ساده است. شرایط آب و هوایی این کشور فوق العاده است و انواع مناطق گردشگری و توریستی در این کشور دیده می شود. در حال حاضر کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که به دلایل مختلف از جمله نیاز به رقابت با دیگر کشورهای قدرتمند جهان سرمایه گذاران و استعداد های مختلف را در دنیا جذب می کند. اقامت در کشور اسپانیا و زندگی در اسپانیا از راه های مختلف امکان پذیر است. بسیاری از افرادی که به دنبال زندگی در اسپانیا هستند فرصت های شغلی در اسپانیا را جستجو می کنند.

اما شاید از بهترین راه ها برای مهاجرت به اسپانیا و زندگی در اسپانیا روش هایی مانند سرمایه گذاری در حوزه های مختلف باشد. از جمله سرمایه گذاری برای خرید ملک در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیا. هر چند اگر سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را ندارید می توانید با انتخاب روش هایی مانند تحصیل در اسپانیا و یا راه اندازی کسب و کار شخصی در اسپانیا نیز به روش ساده تر و ارزان تر اقامت اسپانیا را به دست بیاورید و زندگی در اسپانیا به عنوان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای جهان را تجربه کنید.

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۴:۰۱ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

اقامت طلایی اسپانیا

 


اقامت طلایی اسپانیا

آیا تا به حال در خصوص اقامت طلایی اسپانیا شنیده اید؟ آیا می دانید سرمایه گذاری در حوزه املاک اسپانیا فرصت بسیار خوبی را برای شما فراهم خواهد کرد تا بتوانید از شرایط اخذ اقامت طلایی اسپانیا و زندگی در این کشور بهره مند شوید؟

افراد غیر اتحادیه اروپایی مانند ایرانی ها در صورتیکه مبلغ حدود 500 هزار یورو در خرید املاک اسپانیا سرمایه گذاری کنند، می توانند اقامت دائم و اقامت طلایی اسپانیا را به دست بیاورند. اقامت طلایی یعنی اینکه به غیر از شما ، خانواده درجه یک شما نیز می توانند اقامت اسپانیا را به صورت دائمی به دست بیاورند. اقامت طلایی اسپانیا یعنی بهره مندی از شرایط زندگی در اسپانیا، همانند شهروندان عادی این کشور و با مزیای شهروندی و بدون نیاز به اینکه دائما در اسپانیا حضور داشته باشید.

بر اساس قوانین تصویب شده در اسپانیا، افراد غیر اتحادیه اروپایی که سرمایه خود را از بیرون این اتحادیه وارد اسپانیا کنند، می توانند با خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو صاحب اقامت طلایی اسپانیا شوند. تفاوتی ندارد سرمایه گذاری در کدام یک از انواع ملک های مسکونی و یا تجاری صورت می گیرد و یا حتی در صندوق های سرمایه گذاری املاک باشد، آنچه که قانون مشخص کرده ورود سرمایه برای سرمایه گذاری در املاک اسپانیا است.

بسیاری از افراد با انجام سرمایه گذاری هوشمندانه در اسپانیا نه تنها اقدام به دریافت اقامت طلایی اسپانیا می کنند بلکه از سود حاصل از سرمایه گذاری خود نیز برای گذران امور زندگی خود استفاده می کنند.  مثلا با خرید ملک تجاری و یا ملک مسکونی به عنوان خانه تعطیلات و خانه اجاره ای و با اجاره دادن آن در اسپانیا به سود زیادی می رسند.

هر چند روش های دیگری نیز برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی اسپانیا به مبلغ کمتری نیز وجود دارد و آن مثلا خرید ملک فرسوده در اسپانیا به ارزش 300 هزار یورو و بازسازی آن است و یا خرید ملک به ارزش 200 هزار یورو و راه اندازی کسب و کار در کنار آن در اسپانیا می باشد.

آنچه که مشخص است این است که روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی کشور اسپانیا، متنوع است و اقامت طلایی اسپانیا مزایای زیادی برای سرمایه گذاران دارد.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۶:۳۴ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

یکی از راه های اخذ اقامت اسپانیا که در بین سرمایه داران و افراد دارای توان مالی مناسب به روش بسیار مناسبی تبدیل شده است، روش اقامت تمکن مالی اسپانیا است. تمکن مالی یا خود حمایتی روشی است که فرد به دلیل داشتن درآمد ثابت و مشخص ماهیانه از محل مشخصی می تواند بدون نیاز به انجام کار و یا هر گونه فعالیت تجاری در کشور اسپانیا زندگی کند. در این حالت فرد اثبات می کند که توانایی مالی لازم را برای اداره امور زندگی خود و احتمالا اطرافیان خود را دارد و نیازی به کسب و کار در اسپانیا ندارد.

هر چند روش اقامت تمکن مالی اسپانیا روشی است که به نظر مناسب افراد دارای درآمد مناسب می آید اما آن دسته از عزیزانی که بازنشسته و یا درآمد از راه های روتین را هم دارند می توانند به جمع افرادی که تمکن مالی اسپانیا را گرفته اند بپیوندند.

روش اقامت تمکن مالی در اسپانیا نیار به اثبات درآمد به میزان حداقل 2500 یورو در ماه دارد. البته این میزان برای خود فرد به تنهایی است و اگر خانواده او نیز به همراه او وارد اسپانیا شوند و اقامت اسپانیا را نیاز داشته باشند باید به ازا آنها نیز فرد درامد اضافی تر داشته باشد. بر این اساس برای اقامت همسر باید 1000 یروو و برای هر یک از فرزندان نیز 500 یورو در ماه درآمد بیشتر اثبات شود.

روش اقامت خود حمایتی اسپانیا در سال های اخیر در بین بسیاری از افراد رواج زیادی داشته است. در این حالت باید فرد از راه هایی مانند بازنشستگی،  درامد از محل اجاره بها، سود سپرده گذاری، سود سهام، کسب و کارهای غیر حضوری و غیره به میزان مشخص شده در ماه درآمد داشته باشد و راه های کسب درآمد باید قانونی باشد. به همین دلیل فرد نمی تواند بدون ارائه سو پیشینه این اقامت اسپانیا را به دست بیاورد.

در زمان صدور اقامت تمکن مالی اسپانیا برای فرد دو سال اقامت موقت اسپانیا صادر می شود و در این مدت فرد باید سپرده گذاری از پیش انجام دهد که معادل یک سال سپرده برای سرپرست خانواده و همچنین 6500  یورو نیز به ازا سایر اعضا خانواده می باشد. البته گاها ممکن است نیاز باشد دو سال سپرده از قبل واریز شود. لازم به ذکر است این اقامت بعد از 5 سال تمدید می تواند تبدیل به اقامت دائم شود.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۷:۵۴ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

اقامت اسپانیا

 


اقامت اسپانیا

قطعا وقتی صحبت از اقامت اروپا باشد، کمتر کسی را می توان یافت که در راس گزینه های خود نامی از کشور اسپانیا لحاظ نکرده باشد. چرا که نه؟ اقامت در اسپانیا همیشه نوید بخش یک زنده سالم، ایمن و با شرای طعالی است. کشوری قدرتمند از نظر اقتصادی که راه های زیادی را پیش روی علاقمندان به اقامت اسپانیا برای حضور و زندگی در اسپانیا قرار داده است.

اسپانیا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای جنوب غربی اروپا است. این کشور پیشرفته با شهرهای بزرگ و محبوبی مانند مادرید، بارسلونا و والنسیا و مراکز اقامتی و گردشگری خود شاید بیشتر شناخته شود اما در سال های اخیر تغییر در سیاست ها و برنامه های مهاجر پذیری در این کشور باعث شده است که بسیاری از افراد با تطبیق شرایط خود با یکی از این معیارها به دنبال دریافت اقامت اسپانیا و به دنبال آن زندگی در اتحادیه اروپا باشند.

از مهم ترین مسیرهایی که می توان از طریق آن اقامت اسپانیا را به دست آورد روش سرمایه گذاری در اسپانیا است. بهترین روش سرمایه گذاری در اسپانیا روش خرید ملک در اسپانیا است که افرراد مختلف با صرف هیزنه بین 100 تا 500 هزار یورو می توانند در این کشور صاحب ملک شده و در ضمن اقامت این کشور را نیز به دست بیاورند. خرید سهام، سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری اسپانیا و یا مشارکت در طرح های دولتی و خصوصی نیز از راه های دیگر سرمایه گذاری به شرط اقامت اسپانیا است.

به غیر از این روش می توان از روش های ساده تری هم اقدام به اخذ اقامت اسپانیا کرد. روش تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا از این روش ها است. هر چه شرایط تحصیل در اسپانیا با هزینه کم به راحتی برای اقامت اسپانیا فراهم است اما پیدا کردن کار در اسپانیا روشی دشوار است زیرا بازار کار اسپانیا هنوز با بحران روبه رو است.

برخی نیز به دنبال روش های دیگری مانند ازدواج با شهروند اسپانیایی، از طریق روش تولد و یا با راه اندازی کسب و کار در اسپانیا، کار آفرینی در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیا می توانند اقامت اسپانیا را به دست بیاورند. شرایط بسیار متنوعی برای اقامت اسپانیا وجود دارد که تردید نداشته باشید شامل حال شما نیز می تواند باشد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۰۶ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)

مهاجرت به اسپانیا

 

 

 

مهاجرت به اسپانیا

وقتی صحبت از مهاجرت به اروپا می شود، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به فکر مهاجرت به اسپانیا نباشد. اسپانیا کشوری بسیار پیشرفته و توسعه یافته است که رفاه اجتماعی بالا و امنیت و ایمنی بسیار عالی در این کشور و همراه شدن آن با ایجاد شرایط ساده برای اقامت در اسپانیا راه را برای مهاجرت به این کشور بسیار هموارتر کرده است.

اسپانیا کشوری بسیار خوش آب و هوا است که در جنوب غربی قاره سبز واقع شده است و در مجاورت با کشورهای پرتغال و فرانسه قرار دارد.  ابعاد فرهنگی و صمیمت مردم اسپانیا و تاریخ غنی و قدرت سیاسی و اجتماعی اسپانیا و حمایت قاطع این کشور از مردم و سرمایه گذاران باعث شده است که این کشور هدف بسیاری از افراد برای مهاجرت به اسپانیا قرار بگیرد. بخصوص دو روش سرمایه گذاری و تحصیل در اسپانیا از بهترین روش ها برای مهاجرت به اسپانیا به عقیده بسیاری از صاحب نظرین می باشد.

برای مهاجرت به اسپانیا می توان از دو روش اقامت موقت اسپانیا و یا اقامت دائم اسپانیا بهره برد. عمدتا روش هایی مانند اقامت کاری در اسپانیا و یا اقامت تحصیلی در اسپانیا به صورت اقامت موقت تعریف می شود هر چند امکان تمدید و یا تغییر این اقامت به اقامت دائم اسپانیا نیز در شرایطی فراهم است. اما راه های سرمایه گذاری در اسپانیا از طرق مختلف را می توان بهترین راه برای اقاما دائم اسپانیا دانست.

مهاجرت به اسپانیا به دلیل روابط خوبی که این کشور با ایران دارد بسیار ساده تر از مهاجرت به کشورهای اروپایی دیگر است چرا که برخی از قوانین این کشور ساده تر و مقاومت و حساسیت کمتری بر روی ایرانی ها وجود دارد. به صورت کلی روش هایی که می توان برای مهاجرت به اسپانیا انتخاب کرد را می توان موارد زیر دانست:

-       مهاجرت به اسپانیا برای کار

-       مهاجرت به اسپانیا برای تحصیل

-       مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا مانند خرید ملک در اسپانیا

-       مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند اسپانیایی

-       مهاجرت از طریق تولد و تابعیت  به اسپانیا

-       مهاجرت برای افراد متخصص و حرفه ای به اسپانیا

به یاد داشته باشید که مهاجرت به اسپانیا از روش های غیر قانونی مانند مهاجرت از طریق پناهندگی به اسپانیا اصلا توصیه نمی شود


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۴:۵۳ توسط:travelsahelaftab2019 موضوع: نظرات (0)